‌نشست هم‌اندیشی وزیر ارتباطات٬ آذری جهرمی با فعالان حوزه استارت‌آپ

‌نشست هم‌اندیشی وزیر ارتباطات ( آذری جهرمی ) با فعالان حوزه استارت‌آپ

نشست هم‌اندیشی، محمد‌جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با فعالان و مدیران حوزه کسب‌و‌کارهای نوپا و در حال رشد، ظهر روز شنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۶ با حضور نمایندگان و مدیران استارت‌آپ‌ها، رسانه‌ها، سرمایه‌گذاران و همچنین شتاب‌دهنده‌ها، در محل ساختمان مرکزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

بابک کبیری، مدیر عامل سامانه سفارش آنلاین غذای «ریحون» در این هم‌اندیشی گفت: اگر هزینه هر کاری برای افراد مشخص شود، افراد دست به هر کاری نمی‌زنند. استارت‌آپ ریحون در بازه زمانی که مشکلاتی در اینترنت پیش آمده بود، ۷۶ درصد هزینه‌کرد خود را متضرر شد. آیا گزارشی برای هیات دولت فرستاده شده که فقط گوشزد کند که اتفاق های رخ داده در این 10 روز، چند میلیارد تومان فقط برای کسب‌وکارهایی که مرتبط با اینترنت بودند ضرر ایجاد کرده است؟ شاید اگر چنین گزارش‌هایی وجود داشته باشد، در زدن یا نزدن یک دکمه تاثیر داشته باشد.

نکته بعدی این‌که زمانی‌که سیل یا آتش‌سوزی رخ دهد، اگر به کسی آسیبی برسد، مثلا زمین کشاورزی زیر آب برود، برای او جبران هزینه می‌کنند؛ آیا کسی است که در نظر بگیرد وقتی این اتفاق برای استارت‌آپ ها افتاد، چگونه ضرر های وارد شده جبران شود؟

نکته دیگر این که تاثیر این اتفاقات روی جذب سرمایه است. خیلی از استارت‌آپ‌ها روی فرآیند جذب سرمایه حساس هستند و در حال گذار از دوره میانی به دوره رشد هستند و نیاز به سرمایه خارجی دارند؛ با توجه به محدودیت های اینترنت که که اخیرا اتقاق افتاد، عملا همه گوش‌ها به این است که قرار است چه اتفاقی بیفتد.

مشاهده موضوع پیشنهادی  5 باور اشتباه در مورد غذاهایی که شما را چاق می‌ کنند

حداقل کاری که باید اتفاق انجام شود این است که دولت برنامه خود را مشخص کند و بگوید پای کدام‌یک از حرف‌هایش می‌ماند تا کسی که قصد دارد کار خود را شروع و یا سرمایه‌گذاری جدیدی کند، بداند که حداقل قانون مکتوبی برایش وجود دارد و فقط به حرف کارآفرین بسنده نکند؛ همچنین بداند که دولت هم حرفی زده و پای آن ایستاده است و از او در چهارچوب مشخص شده حمایت خواهد کرد.

‌نشست هم‌اندیشی وزیر ارتباطات٬ آذری جهرمی با فعالان حوزه استارت‌آپ
5 (100%) 2 vote[s]

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*