همیشه پای یک ایرانی در میان است!

دراپ باکس نام سرویسیه که سال ۲۰۰۷ توسط آرش فردوسی و همکارش که هر دو دانش آموخته‌ ام‌آی‌تی بودند، به عنوان یک استارتاپ شروع به کار کرد.

قبلنا برای ذخیره‌ی اطلاعات، حجمی که میشد ذخیره کرد، ۱۰۰ کیلوبایت بود.این دوران فلاپی‌ها یا دیسکت‌ها بود. بیشترین حجمی که میشد روی فلاپی‌ها ذخیره کرد ۱.۴۴ مگابایت بود. تصور کنین برای ذخیره‌ی یه نسخه با کیفیت سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) به ۱۴۲۲ فلاپی نیازه. تا سال ۲۰۰۷ فلاپی‌ها به حیاتشون ادامه دادن و برای همیشه از دنیای تک خداحافظی کردن.

بعد از فلاپی‌ها نوبت به CD و DVD رسید و اون‌ها هم در ادامه مسیر کم‌کم جاشون رو به فلش‌ها و در انتها به هارد‌های اکسترنال دادن.

حالا برای جابجایی و ذخیره‌ی اطلاعات احتیاجی به هیچ وسیله‌ی ندارین. اینجا درست همون جاییه که پای یک ایرانی در میونه. دراپ باکس

دراپ باکس نام سرویسیه که سال ۲۰۰۷ توسط آرش فردوسی و همکارش که هر دو دانش آموخته‌ ام‌آی‌تی بودند، به عنوان یک استارتاپ شروع به کار کرد. سرویسی که این اجازه رو میده تا اطلاعاتتون رو روی یک پوشه مجازی ذخیره کنین و اگر گوشیتون جا نداره روش براحتی موسیقی گوش کنین.

بیاین یک سری آمار و اطلاعات جالب راجع به دراپ باکسو رو باهم مرور کنیم:

 • در حال حاضر با ۱۷ زبان دنیا در دسترس است و رتبه ۱۷ ام پر بیننده‌ترین سایت را در اختیار دارد.
 • سال ۲۰۱۰ دولت چین این سرویس را از دسترس خارج کرد.
 • دراپ باکس در سال ۲۰۱۱ بیش از ۵۰ میلیون کاربر داشته است، این در حالی است که بر اساس آخرین آمار در ماه june سال ۲۰۱۵ به ۴۰۰ میلیون کاربر رسیده است.
 • هر کاربر در ابتدای ثبت نام در این سرویس ۲ گیگابایت فضای رایگان در اختیار دارد و به ازای معرفی هر نفر ۵۰۰ مگابایت هدیه دریافت می کند که سقف اندازه هدایای معرف تا ۱۶ گیگا بایت است.
 • در صورت ثبت نام به عنوان کاربر حرفه‌ای با پرداخت هزینه تا ۱ ترابایت فضا در اختیار خواهید داشت.
 • در یک کلام: زمونه عوض شده
همیشه پای یک ایرانی در میان است!
امتیاز شما :

3 comments

 1. پایگاه خبری اخبارنوین ، رسانه مستقل و پویایی است برای
  انعکاس رخدادهای ایران و جهان در حوزه های مختلف فرهنگ ، اجتماعی
  و فناوری .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*