نقد و بررسی بازی God of War

آیا از طرفداران بازی خدای جنگ God Of War هستید ؟

مجموعه بازی های «خدای جنگ» ( God of War ) بیشتر از 10 سال است که پا به دنیای بازی های ویدیویی گذاشته است. اولین قسمت این مجموعه روی کنسول پلی استیشن 2 شرکت سونی به صورت انحصاری عرضه شد و سپس به یک سگانه بسیار معروف تبدیل شد. قسمت سوم این مجموعه برای کنسول پلی استیشن 3 عرضه شد و در زمان خود سر و صدای بسیار زیادی کرد. بعد از عرضه آخرین قسمت از این مجموعه، سال ها خبری از این عنوان بسیار دوست داشتنی و محبوب نبود؛ به طورکلی طرفداران این مجموعه از عرضه قسمت جدید این مجموعه روی کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن 4 ناامید شده بودند؛ این نا امیدی تا جایی ادامه پیدا کرد که در نمایشگاه E3 دو سال پیش، سونی در یک حرکت کاملا غیر منتظره، با نمایش یک تریلیر فوق العاده زیبا، از قسمت جدید این مجموعه به صورت انحصاری روی پلی استیشن 4 رونمایی کرد. قسمت جدیدی که دست خوش تغییرات بسیار زیادی شده بود و به جز شخصیت اصلی بازی یعنی «کریتوس» (Kratos) همه چیزش با خدای جنگ های قبلی فرق داشت.

آیا از طرفداران بازی خدای جنگ God Of War هستید ؟

 یک قصه‌ی جدید؛ یک دنیای جدید

بزرگترین و اصلی ترین تفاوت خدای جنگ جدید با سه قسمت قبلی، داستان و جهان بازی است. 3 قسمت گذشته این بازی در اساطیر یونان و خدایان و تایتان های یونان در جریان داشت که کریتوس در نقش خدای جنگ و پسر زئوس ایفای نقش می کرد؛ اما در خدای جنگ جدید همه چیز فرق کرده و شخصیت کریتوس به دنیا و اساطیر نورث یا همان اسکاندیناوی منتقل شده است. انتقالی که ریسک های بسیار بزرگی را برای سازندگان بازی با خود به همراه داشته است؛ چرا که دیگر خبری از آتنا و زئوس و آن شخصیت خشمگین کریتوس نیست؛ و در سوی دیگر ما با یک شخصیت تکامل یافته از کریتوس رو به رو هستیم که در حال تعلیم پسر کوچکش به نام «آترئوس» (Atreus) بوده و وسیت همسر خود را اجرا می کند. سرو کله زدن کریتوس با خدایان اساطیر نورث مثل اودین و «تور یا ثور» (Thor) تجربه جدید و کاملا متفاوتی را برای بازی کنان به همراه دارد. کلیت داستان از این قرار است که کریتوس پس از پایان خدای جنگ 3، سر به بیابان زده و به هدف به مسیر خود در کوه و دشت ها ادامه می دهد تا ناگهان به خود آمده و می بیند که وسط دنیای نورث قرار داد. داستان بازی از جایی شروع می شود که همسر کریتوس یا همان مادر آترئوس فوت کرده است. وصیت وی این بوده که پس از مرگش، خاکستراش را در بلند ترین نقطه سرزمین پخش کنند. حالا ماموریت اصلی کریتوس و پسرش، اجرای وصیت مادر و همسر است که در این مسیر، با وقایع بسیار مهمی در دنیایی نورث آشنا می شوند.

مشاهده موضوع پیشنهادی  بررسی بازی Resident Evil 7 Biohazard

نقد و بررسی بازی God of War

روند بازی جدید، اما دوست داشتنی

در خدای جنگ جدید، روند بازی دست خوش تغییرات زیادی شده است. سیستم مبارزات تن به تن، زاویه دوربین و حتی روند پیشرفت شخصیت، از نکته های مهم و اصلی بازی به حساب می آیند. در خدای جنگ جدید دیگر خبری از یک روند خطی و مشخص به زاوی دوربین ایزومتری نیست؛ در خدای جنگ جدید زاویه دوربین کاملا سوم شخص شده و شباهت زیادی به بازی رزیدنت اویل 4 دارد. از سوی دیگر مبارزات بازی از آن حالت شلوغ و به نظم خارج شده و تبدیل به مبارزت تن به تن تکنیکی با مکانیک های خاص و منظم شده است؛ از این دست مبارزات را می توان در مجموعه بازی های «دارک سولز» (Dark Souls) به وضوح مشاهده کرد. بخش عمده تغییر روند بازی، نقش آفرینی شدن‌اش است؛ جایی که شما با یک جهان باز با قابلیت شخصی سازی کاراکتر، امکان تقویت صلاح ها و لباس های خود را دارید. از سوی دیگر با جمع آوری کالکتبل ها و پیدا کردن رمز و راز های بازی، می توانید آیتم های ارزشمندی به دست آورده و کاراکترتان را پیشرفته کنید.

نقد و بررسی بازی God of War

سخن آخر

بدون شک می توان گفت که خدای جنگ جدید، مورد انتظار ترین بازی نسل هشتم کنسول های سونی یعنی پلی استیشن 4 است. این بازی یک شاهکار به تمام معناست و هر گیمری با هر نوع سلیقه ای را می تواند سر جایش میخ کوب کند. اگر تا به حال خدای جنگ جدید را تجربه نکرده اید؛ بدون شک یکی از بهترین بازی های 10 سال اخیر را از دست داده اید.

نقد و بررسی بازی God of War
5 (100%) 2 vote[s]
Summary
Review Date
Reviewed Item
توصیه میکنم بعد از مشاهده نقد و بررسی god of war رو حتما بازی کنید
Author Rating
51star1star1star1star1star

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

2 comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*