مکان های دیدنی مسکو و روسیه، جاذبه های توریستی و گردشگری روسیه

آیا با مکان های دیدنی٬ توریستی و گردشگری مسکو و روسیه آشنا هستید ؟

جاذبه های توریستی و مکان های گردشگری هر کشور همانند روسیه ، نشان از تاریخ طولانی و قدرتمند و از سوی دیگر اهمیت ویژه آن کشور به کسب درآمد از طریق جذب توریست است. به طوری که سالانه بخش عمده ای از درآمد ایالات متحده عربی از سفر های توریستی به کشور است. سفر های تورسیتی که نه برای مکان های تاریخی نداشته امارات، بلکه به دلیل وجود مکان های تفریحی بسیار جذاب و مراکز خرید بسیار بزرگ و کامل انجام می شوند.

کشور روسیه به ویژه شهر موسکو، جاذبه های تورسیتی و گردشگری و همچنین مکان های تاریخی و دیدنی بسیار زیادی دارد. این مکان های جذاب و دیدنی، سالانه هزاران توریست را از سراسر جهان به این کشور می کشاند. از مکان های توریستی و دیدنی جذاب موسکو و روسیه می توان به میدان سرخ، کاخ های کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل اشاره کرد.

در مورد روسیه و مسکو بیشتر بدانید

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری قرار داشته و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و همچنین دریا های خزر، سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی داشته و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای کاسپین، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

تاریخ روسیه به قرن چهاردهم میلادی بر می گردد؛ جایی که قلمرو پادشاهی تجاری مسکو به عنوان بازیگر اصلی در بین چندین منطقه کوچکتر مشابه مطرح شد. ایوان چهارم، معروف به ایوان مخوف، نخستین حاکم مسکو بود که خود را تزار نامید. این تزار بود که در سده هفدهم رومانف به حکومت روسیه رسید و تا سیصد سال بعد بر این کشور حکومت کردند. پتر کبیر و کاترین کبیر از معروف‌ترین این پادشاهان بودند که اصلاحات زیادی را در جهت مدرنیزاسیون این کشور به انجام رساندند.

در مورد موسکو بیشتر بدانید

موسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر روسیه است. این شهر با جمعیت بیش از ۱۳ میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا بوده همچنین و یازدهمین شهر پرجمعیت جهان به حساب می آید. مسکو از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری روسیه و اروپا به حساب می‌آید. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی روسیه اروپایی واقع شده‌است. کاخ کرملین و قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در  دوران اتحاد جماهیر شوروی هم پایتخت آن رژیم بود و همچنین مسکو از جمله شهرهایی است که چندین بازی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در آن برگزار خواهد شد

مشاهده موضوع پیشنهادی  تاریخچه تیم فوتبال اروگوئه در جام جهانی و غذاهای مخصوص این کشور

مکان های دیدنی و گردشگری روسیه و موسکو

روسیه به ویژه پایتخت این کشور یعنی موسکو، مکان های تاریخی و دیدنی بسیار زیادی دارد که هر یک از این ها، می تواند نظر هزاران گردشگر در سراسر جهان را به خود جلب کند. در ادامه مطلب با مکان های دیدنی این شهر و کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

مکان های دیدنی و گردشگری روسیه و موسکو

میدان سرخ

میدان سرخ میدانی مشهور در شهر مسکو است. در این میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل قرار داشته و بسیاری از خیابان‌های اصلی مسکو به این میدان منتهی می‌شوند؛ این امر به گونه‌ای است که میدان سرخ میدان مرکزی مسکو و گاهی کل روسیه هم به حساب می آید. علاوه بر جاذبه گردشگری، میدان سرخ محل اجرای کنسرت‌های بسیار بزرگ است و خوانندگانی همچون تتو (گروه موسیقی), شکیرا، پل مک‌کارتنی، راجر واترز، رد هات چیلی پپرز و دیگر خوانندگان در این میدان کنسرت برگزار کرده‌اند.

میدان سرخ

کاخ بزرگ کرملین

از سال های ۱۸۳۷ تا ۱۸۴۹ کاخ بزرگ کرملین روی جایگاه عمارت شاهزادگان بزرگ قرن چهاردهم روسیه ساخته شد. تیمی از معماران به رهبری کنستانتین تون طراحی این کاخ را بر عهده داشتند. هم اکنون این کاخ اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه است.

کاخ بزرگ کرملین

کلیسای جامع سنت باسیل

سنت باسیل یک کلیسای جامع در میدان سرخ مسکو روسیه است که به دستور ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا در مرکز شهر مسکو قرار داشته و بلندترین بنای شهر مسکو تا سال ۱۶۰۰ میلادی به‌شمار می‌رفت. این بنا در سال ۱۹۲۹ میلادی، در راستای سکولاریزاسیون به‌طور کامل تبدیل به موزه شد. از سال ۱۹۹۰ هم این بنا به همراه کاخ کرملین و میدان سرخ به عنوان یکی از میراث‌ جهانی یونسکو شناخته شد.

مکان های دیدنی مسکو و روسیه، جاذبه های توریستی و گردشگری روسیه
5 (100%) 3 vote[s]

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*