معرفی انواع پیتزا ، پپرونی،مارگاریتا،مخصوص،مخلوط،استیک

پیتزا در اصل یک غذای ایتالیایی است که به دلیل محبوبیت بالا، به سراسر جهان راه پیدا کرده است. انواع پیتزا در سراسر جهان، منوی غذای متنوعی دارد؛ از پیتزای مارگاریتا گرفته تا استیک و پپرونی و از سوی دیگر پیتزا‌های خلاقانه مثل پیتزا برگر، از جمله موارد منوی غذای پیتزا در رستوران‌های سراسر جهان است. به طور کلی، پیتزا به دو شکل نازک (ایتالیایی) و ضخیم (معروف به آمریکایی) در سراسر جهان تهیه و تولید می‌شود. در نظر داشته باشید که امروزه می‌توان سفارش پیتزا را به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا به‌آسانی سفارش داد.
برای اولین بار، پیتزا از خمیر، پنیر مخصوص و سس قرمز با نام مارگاریتا در ایتالیا ابداء شد؛ در گذر زمان این غذا طرفداران زیادی پیدا کرد و با سلیقه‌های مختلفی تهیه عرضه شد. در ادامه مطلب با انواع پیتزا آشنا می‌شوید.

پیتزا مارگاریتا

پیتزا مارگاریتا از خمیر، سس مخصوص، پنیر پیتزا و زیتون تهیه می‌شود. این نوع از پیتزا‌های اصلی کشور ایتالیا است و طرفداران خاص خودش را دارد. گفتنی است که در کنار ایتالیا، در کشور‌های دیگر هم این نوع پیتزا طبخ می‌شود. در پیتزا مارگاریتا، طعم سس و پنیر غالب است و طعم بسیار خاص و نسبتا تندی دارد. به خاطر داشته باشید که هر جا که باشید، می‌‌توایند پیتزا مارگاریتا را به آسانی و به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا سفارش دهید.

پیتزا-انواع پیتزا-سفارش پیتزا

پیتزا مخصوص

پیتزا مخصوص، به شکل‌های مختلفی تهیه می‌شود؛ اما به طور کلی، پیتزا مخصوص از خمیر، کالباس، فلفل دلمه، گوجه فرنگی ریز شده به همراه پنیر پیتزا تهیه می‌شود. گفتنی است که عموما رستوارن‌ها پیتزا مخصوص را به سبک خاص خودشان درست می‌کنند. در پیتزا مخصوص مزه‌ی پنیر و کالباس غالب است و طعم بسیار جذابی دارد. به خاطر داشته باشید که هر جا که باشید، می‌توایند پیتزا مخصوص را به آسانی و به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا سفارش دهید.

پیتزا-انواع پیتزا-سفارش پیتزا

پیتزا مخلوط

پیتزا مخلوط از‌ترکیب خمیر، کالباس، سوسیس، سس مخصوص و پنیر پیتزا تهیه می‌شود؛ گاها بعضی از پیترا فروشی‌ها از‌ترکیب گوشت هم در پیتزا مخلوط استفاده می‌کنند. به طور کلی در پیتزا مخلوط طعم سوسیس و کالباس غالب است و از پیتزا‌های محبوب در کشور به حساب می‌آید. پیتزا مخلوط هم مثل مخصوص، به روش‌های مختلفی در رستوران‌های سراسر جهان به ویژه ایران تهیه و طبخ می‌شود. به خاطر داشته باشید که هر جا که باشید، می‌توایند پیتزا مخلوط را به آسانی و به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا سفارش دهید.

پیتزا-انواع پیتزا-سفارش پیتزا

پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی از مخلوط خمیر، کالباس تند یا همان پپرونی، سس تند مخصوص، پنیر پیتزا و زیتون تهیه می‌شود. به طور کلی، پیتزا پپرونی با دستور‌های مختلفی طبخ می‌شود؛ از سوی دیگر پپرونی یکی از محبوب‌ترین پیتزا‌ها در سراسر جهان به‌ویژه ایران است. در پیتزا پپرونی، طعم کالباس و سس تند کاملا غالب است و طعم کاملا متفاوتی در مقایسه با دیگر پیتزا‌ها دارد. به خاطر داشته باشید که هر جا که باشید، می‌توایند پیتزا پپرونی را به آسانی و به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا سفارش دهید.

مشاهده موضوع پیشنهادی  رستوران بن‌جو معرفی و رستوران گردی  ٬بهترین رستوران ها

پیتزا پپرونی

پیتزا استیک

پیتزا استیک یک نوع خلاقانه‌ی این غذا است که از خمیر مخصوص، گوشت تکه‌ای فیله یا همان استیک، زیتون، پودر سیر و پنیر پیتزا تهیه می‌شود. به‌طور کلی پیتزا استیک با روش‌ها و سبک‌های مختلفی تهیه می‌شود؛ اما به طور کلی طعم این پیتزا بسیار خاص بوده و مزه‌ی گوشت در این پیتزا، کاملا غالب است. از سوی دیگر پودر سیر، بوی بسیار خوبی به این غذا می‌بخشد. گفتنی است که پیتزا استیک در دو سبک ایتالیایی و پیتزای ضخیم یا همان آمریکایی عرضه می‌شود. به خاطر داشته باشید که هر جا که باشید، می‌توایند پیتزا استیک را به آسانی و به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا سفارش دهید.

پیتزا-انواع پیتزا-سفارش پیتزا

پیتزا گوشت و قارچ

پیتزا گوشت و قارچ، از‌ترکیب خمیر، گوشت چرخ کرده، قارچ، پیاز، ففل دلمه و پنیر پیتزا تهیه می‌شود. عطر و بوی این پیتزا بسیار خاص بوده و طعم گوشت را بسیار متفاوت می‌کند. پیتزا گوشت و قارچ در سراسر جهان به‌ویژه ایران تهیه و عرضه می‌شود. در پیتزا گوشت و قارچ طعم گوشت چرخ کرده و البته قارچ کاملا غالب است. همچنین بیشتر رستوران‌ها این پیتزا را به شکل ضخیم یا همان آمریکایی عرضه می‌کنند. به خاطر داشته باشید که هر جا که باشید، می‌توایند پیتزا گوشت و قارچ را به آسانی و به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا سفارش دهید.

پیتزا-انواع پیتزا-سفارش پیتزا

پیتزا مرغ

پیتزا مرغ همانطور که از نام‌اش پیداست، از‌ترکیب خمیر، فیله‌ی مرغ کبابی، فلفل دلمه، زیتون و پنیر پیتزا تهیه می‌شود. پیتزا مرغ در سراسر جهان، با روش‌های مختلفی تهیه و عرضه می‌شود؛ همچنین طعم پیتزا مرغ در هر رستوران کاملا متفاوت است. در پیتزا مرغ طعم فلفل دلمه و مرغ کبابی کاملا غالب است. این پیتزا هم به شکل ایتالیایی و هم به شکل آمریکایی عرضه می‌شود. به خاطر داشته باشید که هر جا که باشید، می‌توایند پیتزا مرغ را به آسانی و به کمک سامانه‌های سفارش آنلاین غذا سفارش دهید.

پیتزا-انواع پیتزا-سفارش پیتزا

معرفی انواع پیتزا ، پپرونی،مارگاریتا،مخصوص،مخلوط،استیک
4.3 (85%) 36 vote[s]

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

7 comments

  1. سلام من یسوال داشتم راجب یه پیتزا بنام پیتزا جنوا میخواستم بدونم اصن چنین پیتزای ایتالیایی وجود داره ؟ اگه وجود داره مواد تشکیل دهندش چیه؟ و مال کجاست و کجا سرو میشه؟ جواب این سوال خیلی برای من مهمه ممنون میشم اگه جواب بدین من ایملم خرابه اگه میشه به پیج اینستای من اعطلاع بدین خیلی ازتون ممنون میشم خیلی جوابش برام مهمه_huntsgirl_لطفا جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*