زندگی نامه استیون هاوکینگ و مقالات علمی و علت مرگ وی

زندگی نامه استیون هاوکینگ، بیماری بسیار سخت و موفقیت های وی

استیون ویلیام هاوکینگ، متولد ۸ ام ژانویه ۱۹۴۲، فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسندهٔ بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری در دانشگاه کمبریج است که در ۱۴ ام مارس ۲۰۱۸ در گذشت. کارها و فعالیت های علمی این فرد بزرگ، سابقه ای چهل ساله دارد. همچنین همایش های متعدد و کتاب هایش، او را به یک چهره بسیار محبوب در سراسر جهان تبدیل کرده است. او همچنین عضو جامعهٔ سلطنتی هنر و عضو ثابت جامعهٔ اسقفان دانشمند بوده و در سال ۲۰۰۹ موفق به دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا شد.

استیون هاوکینگ به مدت سی سال، یعنی از سال ۱۹۷۹ تا اوایل اکتبر ۲۰۰۹ میلادی، دارنده کرسی ریاضیات لوکاس بوده‌است. وی همچنین به دلیل فعالیت های گسترده در زمینه کیهان شناسی و جاذبه کوانتوم به ویژه در زمینه سیاه چاله، یکی از نام داران این عرصه به حساب می آید. یکی از کتاب های معروف استیون هاوکینگ، تاریخچه زمان است که با رکوردی ۲۳۷ هفته ای، به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا باقی‌ماند و باعث دوچندان شدن شهرتش شد. از سوی دیگر کتاب طرح بزرگ او که در اواخر سال ۲۰۱۰ به چاپ رسید، پس از گذشت چند روز، تبدیل به یکی از پرفروش ترین کتاب های آمازون شد.

زندگی نامه  استیون هاوکینگ، بیماری بسیار سخت و موفقیت های وی

زندگی نامه کوتاه استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ در روز های جنگ جهانی دوم متولد شد. خانهٔ والدین وی در هایگیت در شمال لندن قرار داشت. فرانک و ایزابل هاوکینگ، برای اطمینان از تولد بدون خطر و سالم نخستین فرزندشان، تصمیم گرفتند پیش از به دنیا آمدن او موقتاً به آکسفورد بروند. در سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۳ میلادی، استیون هاوکینگ تحصیلات عالی خود را آغاز کرد. او در هفده سالگی به کالج دانشگاه آکسفورد وارد شد تا در آن جا به تحصیل علوم طبیعی، با تأکید بر فیزیک کار خود را ادامه دهد. از همان روزهای ابتدایی آغاز تحصیلات عالی خود، علاقه زیادی به اخترفیزیک و کیهان شناسی داشت و کنجکاوی بسیار زیادی در این زمینه داشت. در سال ۱۹۶۳ میلادی، بیماری ALS و خواب اندام استیون هاوکینگ آغاز شد. بیماری ALS بخشی از نخاع و مغز و سیستم عصبی را مورد حمله قرار می‌دهد و به تدریج اعصاب حرکتی بدن را از بین می‌برد و با ضعیف کردن ماهیچه ها فلج عمومی ایجاد می کند؛ به‌طوری‌که به مرور توانایی هر گونه حرکت از شخص سلب می‌شود. در سال ۱۹۶۵ استیون هاوکینگ شروع دوباره ای در زندگی داشت. او در بیست و سه سالگی، کار برای دریافت دکتری تخصصی را آغاز کرد و در ژوئیهٔ همان سال ازدواج کرد. این ازدواج پنجره جدیدی در زندگی استیون هاوکینگ باز کرد و او توانست تمام توان مغز خود را متمرکز کند تا تحقیقات عالی خود را ادامه دهد.

بیماری استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ مبتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک بود. او از هرگونه تحرک عاجز بود؛ نه می‌توانست بنشیند، نه برخیزد، و نه راه برود؛ حتی قادر به تکان دادن دست و پایش یا خم کردن بدنش هم نبود. بهتر است بدانید که او توانایی سخن گفتن را هم نداشت. وی با توجه به توانایی های بسیار زیادی در زمینه کیهان شناسی، نتوانست جایزه نوبل را کسب کند.

زندگی نامه استیون هاوکینگ و مقالات علمی و علت مرگ وی
۴.۵ (۹۰%) ۴ votes

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*