بررسی بازی Resident Evil 7 Biohazard

از بازی «رزیدنت اویل 7» (Resident Evil 7) چه می دانیم؟ در اینجا با هم بررسی می کنیم

از بدو ورود ژانر ترسناک به صنعت بازی های رایانه ای و ویدیویی، شاهد عنوان های متنوع با روند بازی های خاص و محوریت داستن های مختلفی بوده ایم. از سایلنت هیل های متعدد گرفته تا بازی های استرسی مثل Doom همه و همه برای ترساندن و وارد کردن استرس های مختلف به بازی کنان ساخته شده اند. اما بهتر است که هرگز یادمان نرود که هرجا سخن از بازی ترسناک می شود، بدون شک نام «رزیدنت اویل» (Resident Evil) در ذهن همه ما نقش می بندد. رزیدنت اویلی که از کنسول پلی استیشن 1 تا به امروز با آن خاطره داریم و هرگز صحنه های دلهره آور و خاص اش از ذهنمان پاک نمی شود. برای مثال نسل بازی‌باز دهه 60 ایران، خاطره های تکرار نشدنی با بازی رزیدنت اویل 2 دارند.

رزیدنت اویل نفسی تازه می کند

رزیدنت اویل نفسی تازه می کند

به طور کلی رزیدنت اویل یک بازی ترسناک شوتر سوم شخص است که هسته اصلی داستان این بازی به شهر راکون و مردمی که به دلیل پخش شدن ویروس T تبدیل به زامبی شده اند روایت می شود. کریس رادفیلد و لیون اسکندی، دو شخصیت اصلی قابل بازی این مجموعه هستند و هر یک جذابیت های خاص خودشان را دارند. این قصه های زیبای رزیدنت اویل تا قسمت 6 این مجموعه ادامه پیدا کرد و شرکت «کپکام» (Capcom) ناشر و سازنده این مجموعه هر چند سال یک بار برای نسل های مختلف کنسولی، قسمت جدیدی از این بازی را عرضه کرد؛ این اتفاق تا جایی ادامه پیدا کرد که نوبت به رزیدنت اویل 7 رسید؛ جایی که ورق برگشت و همه چیز دست خوش تغییرهای زیادی شد. تغییر در شکل ظاهری، زاویه دوربین، نوع ترس و روند بازی و حتی قصه ای که قرار است روایت شود، همه و همه پنجره جدیدی به دنیای ترس و وحشت در جهان رزیدنت اویل باز کردند؛ جهانی که بدون شک یکی از محبوب ترین مجموعه بازی ها در صنعت بازی های رایانه ای و ویدویی است.

بررسی بازی Resident Evil 7 Biohazard

زاویه جدیدی از ترس

تغییر زاویه دوربین بازی از سوم شخص به اول شخص، باعث شد تا بازی کنان ارتباط نزدیک تر و بهتری با جهان بازی برقرار کنند. ارتباطی که می تواند حس ترس، هیجان و استرس را دقیق تر و بهتر به بازی بازان منتقل کند. این موضوع بدون شک هدف اصلی سازندگان رزیدنت اویل 7 بوده است. قصه تکراری زامبی کشی از قسمت اول تا ششم این مجموعه، دیگر خوراک‌اش تمام شده بود و این مجموعه نیاز به تغییرهای اساسی داشت. در رزیدنت اویل 7 دیگر خبری از زاویه دوربین سوم شخص نیست و شما باید با دید مستقیم با المان های ترس بازی دست و پنجه نرم کنید. از سوی دیگر هسته ترس بازی از زامبی کشی به سوی نیروهای فراانسانی و شیطانی حرکت کرده است. این موضوع خود به تنهایی می تواند میزان ترس و دلهوره بازی را دوچندان کند.

مشاهده موضوع پیشنهادی  بررسی بازی Middle-earth: Shadow of War

با احتیاط بازی کنید

با احتیاط بازی کنید

رزیدنت اویل 7 یک بازی ترسناک و چندش‌آور است که اعصاب و قدرت تحمل‌‌تان را به چالش می کشد. بازی روند خود را آرام شروع کرده، طوفانی دنده عوض می‌کند، ترسناک جلو می‌رود و هیجان‌انگیز ادامه پیدا می‌کند اما در پایان نارضایت‌بخش تمام می شود. پایان قصه رزیدنت اویل 7 بسیار گنگ و عجیب است. به طوری که بازی کن پس از به اتمام رساندن آن، نمی داند چه شد؟ قصه سر چه بود؟ حالا چه شد که همه چیز تمام شد و حالا تکلیف ما چیست؟ این ها همه سوال هایی است که احتمالا بعد از به اتمام رساندن بازی در ذهن شما نقش می بندد.

بررسی بازی Resident Evil 7 Biohazard

از سوی دیگر، روند بازی روان و فوق العاده ترس ناک، گرافیک ناب و کم نقص، صدا گذاری شاهکار که تاثیر مستقیم روی المان های ترس بازی دارد و بسیاری موارد دیگر و حتی زاویه دوربین، همه و همه دست به دست هم داده تا شما پایان بد بازی را فراموش کرده و از رزیدنت اویل 7 به عنوان یک بازی شاهکار و کم نقص یاد کنید. به طور کلی این مجموعه بازی نیاز به این تغییر اساسی داشت؛ چرا که اگر قرار بود همان فرمان قسمت های قبلی را ادامه دهد، مقصدش جایی جز دره‌های عمیق ایده‌های مرده نبود.

بررسی بازی Resident Evil 7 Biohazard
5 (100%) 1 vote[s]

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*