بررسی بازی Middle-earth: Shadow of War

آیا از طرفداران بازی Middle-earth: Shadow of War هستید ؟

مجموعه «میانه زمین» (Middle-earth) از نوشته های نویسنده معروف، «جی آر آر تالکین» (J.R.R Tolkein) یکی از جذاب ترین قصه ها و داستان های نوشته شده در جهان فانتزی است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد؛ همچنین دنیای ارباب حلقه ها، بدون شک یکی از محبوب ترین ها در سبک فانتزی به حساب می آید. سال 2014، استودیو بازی سازی «مونولیث» (Monolith) با عرضه بازی Middle-earh: Shadow of Mordor، توانست یک دنیای بسیار زیبا و جذاب با محوریت دنیای ارباب حلقه ها خلق کند و در نتیجه آن، یک بازی با روند بازی بسیار خوب و جذاب برای کنسول های نسل هشتم به بازار های جهانی عرضه شد. با وجود کوچک بودن جهان بازی به نسبت یک عنوان نقش آفرینی و بعضی مشکلات دیگر، این بازی توانست نظر بسیاری از منتقدان و طرفداران این مجموعه داستانی را به خود جلب کند؛ در نتیجه این جلب نظر، بازی Middle-earh: Shadow of Mordor توانست عنوان بهترین بازی سال را از سایت های معتبری مثل Gamespot دریافت کنید که این موضوع مهر تاییدی بر کیفیت ساخت بالای این بازی است.

بررسی-بازی Middle-earth: Shadow of War

در بزرگ ترین رویداد صنعت بازی های ویدئویی در جهان یعنی E3 سال 2016 میلادی، استودیو مونولیث از قسمت بعدی مجموعه میانه زمین با عنوان Middle-earth: Shadow of War رسما رونمایی کرد. پس از رونمایی تاریخ انتشار این بازی برای پاییز 2017 تعیین شد. پیش از عرضه این بازی، به دلیل موفقیت های زیاد قسمت قبلی، انتظار ها از قسمت دوم بسیار بالا رفت؛ اما پس از عرض، شاهد یک بازی خوب و قابل قبول بودیم و خبری از یک نقش آفرینی بی نقص و شاهکار نبود؛ عدم موفقیت زیاد قسمت دوم میانه زمین، دلیل های زیادی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

بررسی-بازی Middle-earth: Shadow of War

داستان خوب اما بدون انسجام!

داستان بازی، در ادامه پایان قسمت اول این مجموعه اتفاق می افتد؛ جایی که شخصیت «تالیون» (Talion) به کمک کلبریمبور، حلقه مخصوص خودشان را خلق می کنند؛ حلقه ای که به کمک آن می توانند اورک ها و دیگر موجودات زمین را کنترل کنند؛ در نتیجه شما در قسمت جدید این بازی، باید به کمک این حلقه، ارتشی از اورک ها درست کرده و در نهایت اقدام به شکست سائوران کنید. در Middle-earth: Shadow of War داستان بازی جنبه های خوب و بد دارد؛ جنبه هایی که در نهایت یکدیگر را خنثی کرده و ما شاهد یک بازی خوب و قابل قبول هستیم. از نظر جلوه های ویژه، صحنه های حماسی و دیالوگ های ماندگار، قسمت دوم میانه زمین در مقایسه با قسمت اول، در شرایط خوبی قرار دارد. داستان بازی فراز و نشیب های زیادی دارد. در طول انجام بازی، شما شاهد کشته شدن فرمانده های وفادار خود و از سوی دیگر سقوط شهر های بزرگی مثل Minas Ithil هستید که بخش عمده‌ای از داستان بازی روی همین شهر بنا شده است در کنار این نقطه های مثبت، بازی از نظر شخصیت‌پردازی، در شرایط خوبی قرار ندارد؛ به طوری که حضور یا عدم حضور شخصیت ها در روند بازی، تاثیر چندانی در نحوه رقم خوردن پایان بازی ندارند؛ همچنین کاراکتر اولی بازی یعنی تالیون، یک شخصیت نسبتا بی روح است که تنها به هدف خود فکر کرده و شرایط محیط روی آن تاثیر چندانی نمی گذارد.

مشاهده موضوع پیشنهادی  نقد و بررسی بازی مرد عنکبوتی Spiderman

بررسی-بازی Middle-earth: Shadow of War

روان، جذاب، بی نقص

نکته همیشه مثبت قسمت اول و دوم مجموعه میانه زمین، روند بازی بسیار روان و جذاب اش است؛ روند بازی که می توان گفت بهترین بخش این بازی است؛ مکانیک های درگیری های تن به تن، نحوه استفاده از سلاح، کومبو های مختلف و بسیاری موارد دیگر، همه و همه در کنار هم جمع شده اند تا یک گیم پلی ناب و جذاب را در اختیار کاربران قرار دهند. سیستم مبارزه های بازی بسیار دقیق طراحی شده است؛ به طوری که شما برای کشتن دشمن های بازی (اورک ها)، آزادی عمل کامل دارید. از سوی دیگر سیستم پیشرفت شخصیت اصلی، سلاح و قابلیت های ویژه تالیون، بسیار خوب طراحی شده اند. شما برای رسیدن به بالا ترین درجه های پیشرفت شخصیت و سلاح، باید وقت زیادی (حدود 70 ساعت) را صرف کنید؛ نکته قابل توجه در مورد پیشرفت در بازی این است که برای به پایان رساندن تمامی مراحل اصلی، نیازی به پیشرفت به بالاترین درجه ها نیست؛ این موضوع می تواند از جذابیت کلی بازی، به میزان چشمگیری بکاهد.

بررسی-بازی Middle-earth: Shadow of War

یک نقش آفرینی متفاوت

بازی Middle-earth: Shadow of War یک نقش آفرینی کامل است؛ نقشه و جهان بازی در مقایسه با قسمت اول، به میزان چشمگیری بزرگتر شده است. همچنین سیستم پیشرفت شخصیت و تقویت کردن سلاح ها، بسیار دقیق طراحی شده اند. نکته منفی در مورد این بازی نقش آفرینی این است که تصمیم ها و نحوه بازی کردن شما، تاثیر چندانی در نحوه به پایان رسیدن بازی ندارد؛ بدین معنا که پایان قصه بازی، یک چیز از پیش تعیین‌شده است و شما نقش خاصی در شکل گیری آن ندارید. به طوری کلی می توان گفت که بازی Middle-earth: Shadow of War یک نقش آفرینی قابل قبول است که در کنار مشکلات موجود، ارزش یک بار بازی کردن را دارد.

به خاطر داشته باشید که خوردن غذا در کنار بازی کردن، یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا است؛ اگر به دنبال یک غذای خوشمزه به هنگام بازی هستید و زمان و شرایط مناسب برای تهیه آن را ندارید، به کمک سامانه سفارش آنلاین غذا ریحون، از میان منوی عکس دار بیش از 2000 رستوران، می توانید غذای خود را انتخاب کرده و پس از سفارش و پرداخت هزینه به صورت آنلاین، غذای خومشزه خود را در محل دلخواه تحویل بگیرید.

امتیاز شما :

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*