همبرگر | انواع همبرگر | همبرگر خوشمزه ذغالی با سویا

آیا با انواع همبرگر ذغالی و یا با سس سویا خوشمزه آشنا هستید ؟

همبرگر یک غذای اروپایی است که اصلیت آن به کشور آلمان برمیگردد؛ جایی که برای اولین بار در شهر هامبورگ آلمان، گوشت چرخ کرد را به همراه نان به عنوان یک وعده غذایی عرضه کردند. امروزه با گذشت زمان، همبرگر به سراسر جهان راه پیدا کرده و تبدیل به یک غذای محبوب و بین المللی شده است. در کشور ایران هم، همبرگر یکی از محبوب ترین غذا هاست که بیشتر رستوران ها، با روش ها و نوآوری های متفاوتی، این غذای خوشمزه را عرضه می کنند. همبرگر جزو یکی از اصلی ترین غذا های فست فودی است؛ بدین معنا که آماده کردن آن زمان زیادی نمی برد؛ همچنین میزان کالری بسیار بالایی دارد. همبرگر را به شکل ها و روش های مختلفی می توان تهیه و طبخ کرد؛ در همین راستا، نام های متفاوتی برای این غذای خوشمزه در نظر گرفته شده است. برای مثال، هبرگر از گوشت و نان به همراه مخلفات تهیه شده است؛ اما در سوی دیگر، چیز برگر، یک نوع همبرگر است که در آن از پنیر پیتزا آب شده هم استفاده می شود.

نکته جالب دیگر اینجاست که برگر ها را تنها با گوشت درست نمی کنند؛ چراکه چیکن برگر، نوع مرسوم دیگر این غذاست که طرفداران خاص خودش را دارد؛ در چیکن برگر، به جای گوشت از مرغ گریل شده یا مرغ سوخاری به همراه نان و مخلفات مثل گوجه و خیار استفاده می شود. در نظر داشته باشید که یکی از مدل های پرطرفدار این فست فود، دبل برگر است که به جای یک لایه گوشت، از دو لای گوشت چرخ کرده در آن استفاده می شود که دارای حجم و کالری بیشتری است. بر خلاف ذهنیت عموم مردم در مورد فست فود ها و ضرر های آن، برگر در کنار کالری بالا و چربی، از نظر ارزش غذایی، در شرایط خوبی قرار دارد؛ چرا که به طور معمول، در برگر ها از گوشت چرخ کرده که سرشار از پروتئین و کراتین است به همراه کاهو (فیبر) و دیگر مخلفات مثل گوجه و خیار شور که دارای ویتامین هستند استفاده می شود؛ اما به دلیل کالری بسیار زیاد و البته سریع آماده شدن اش، برگر یک غذای فست فودی به حساب می آید. اگر به دنبال یک برگر بسیار خوشمزه و خاص هستید و زمان و شرایط مناسب برای تهیه آن را ندارد؛ به کمک سامانه سفارش آنلاین غذای ریحون، تنها با چند کلیک، از میان بیش از 1500 رستوران خوب شهر های تهران، کرج، گیلاوند، دماوند، پردیس و شهرری، می توانید برگر مورد نظر را انتخاب کرده و آن را به صورت آنلاین سفارش دهید و در محل مورد نظر تحویل بگیرید؛ گفتنی است که با سفارش آنلاین غذا، دیگر نیازی نیست که با رستوران ها تماس بگیرید و یا برای پیگیری ارسال غذا، شخصا پیگیری کنید؛ چرا که تمام این کار ها را سامانه ریحون، کمتر از 5 دقیقه برای شما انجام می دهد.

همبرگر - انواع همبرگر - همبرگر خوشمزه ذغالی با سویا - برگر

همبرگر

همبرگر ساده ترین نوع این غذای فست فود ی است که از گوشت چرخ کرده (عموما 200 گرم) به همراه نان گرد، گوجه، کاهو و خیارشور به همراه سس مایونز تهیه می شود. از همبرگر عموما به عنوان وعده های غذایی نهار و شام استفاده می شود؛ گفتنی است که در بعضی از کشور ها مثل آمریکا، از برگر ها به عنوان صبحانه هم استفاده می شود.

چیز برگر

چیز برگر در اصل همان همبرگر ساده است که در آن از پنیر پیتازی آب شده استفاده شده است. چیز برگر ها به دلیل داشتن پنیر چرب، میزان کالری بیشتری دارد؛ از سوی دیگر طرفداران چیزبرگر ها به مراتب بیشتر از برگرها هستند. به طور کلی چیزبرگر ها از از گوشت چرخ کرده (عموما 200 گرم) به همراه نان گرد، پنیر پیتزا آب شده، گوجه، کاهو و خیارشور به همراه سس مایونز یا قرمز تهیه می شوند؛ همچنین چیز برگ ها برای وعده های غذایی نهار و شام مناسب هستند و به دلیل داشتن پنیر پیتزا، گزینه مناسبی برای صبحانه به حساب نمی آیند.

همبرگر - انواع همبرگر - همبرگر خوشمزه ذغالی با سویا - برگر

چیکن برگر

چیکن برگر در مقایسه با برگر و چیز برگر کمی متفاوت تر است. چراکه درون نان گرد این غذا، به جای گوشت چرخ کرده، از سینه مرغ کبابی یا سوخاری به همراه سس مخصوص استفاده می شود. از نظر کالری، چربی و ارزش غذایی، چیکن برگر ها به مراتب در شرایط بهتری در مقایسه با برگرهای با گوشت چرخ کرده قرار دارند. به طور کلی چیکن برگر از سینه مرغ کبابی یا گریل شده به همراه سس مخصص و نان گرد تهیه می شوند. همچنین مخلفاتی مثل گوجه، کاهو و خیارشور به همراه سس مایونز یا قرمز هم در آن ها استفاده می شود.

اسموکی برگر

اسموکی برگر شباهت زیادی به چیزبرگر و همبرگر دارد؛ نام اسموکی از سس مخصوصی که در این برگر استفاده می شود الهام گرفته شده است. برای تهیه اسموکی برگر ابتدا باید گوشت چرخ کرده را روی حرارت آتش گریل کرده و سپس سس اسموکی را به آن اضافه کرد؛ بعد از انجام این فرآیند، برگر بو و مزه دودی به خود میگیرد که به اسموکی برگر معروف است. به طور کلی این فست فود خوشمزه از گوشت چرخ کرده گریل شده، سس مخصوص اسموکی، پیاز سرخ شده به همراه دیگر مخلفات تهیه و عرضه می شود.

همبرگر - انواع همبرگر - همبرگر خوشمزه ذغالی با سویا - برگر

چیز بیکن برگر

چیز بیکن برگر یک نوع چیز برگر است که از ژامبون یا گوشت خالص بیکن در آن استفاده می شود. چیز بیکن برگر بدون شک از خوش مزه ترین مدل های این فست فود است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. برای تهیه چیز بیکن برگر، به گوشت قرمز گریل شده، ژامبون یا گوشت خالص بیکن، پنیر پیتزا آب شده به همراه سس مخصوص و دیگر مخلفات مثل کاهو، گوجه، خیار شور و غیره نیاز است.

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*