اینستاگرام، پدیده قرن

 

یکی از مهمترین دلایل برشکستگیِ کمپانی کداک و سقوط ارزش اون از ۱۲۴ هزار میلیارد تومان به ۶۰۰ میلیارد تومان رو میشه اینستاگرام دونست.تصور کنید سقوطی در حدود ۹۹.۹۹%

قبلنا برای گرفتن یه عکس یه همت مضاعفی لازم بود، دوربین آنالوگ، فیلمش و تازه بعد همه اینا داستان ظهور عکسا. اگر عکس سیاه نمیشد و درست گرفته میشد، تازه به سرانجام می‌رسید. جلوتر که رفتیم دوربین دیجیتال این فرصت رو بهمون داد تا بعد هر عکسی سریع بگیم: ببینم ببینم و وقتی یکی از اعضای توی عکس به هردلیلی ازجمله اینکه تو عکس خوب نیفتاده یا چشماش بسته بود، میشد دوباره و دوباره عکس گرفت. البته مشکلاتی مثل گرونی دوربین، حافظه و کیفیت پایین، خیلی این سبک از دوربین‌ها رو در ابتدای راه فراگیر نکرد.

در ادامه راه، گوشی‌های موبایل در مسیر رشد خودشون در قالب گوشی های هوشمند، دارای ویژگی‌های رقابتی شدن که یکی از این ویژگی ها کیفیت دوربین‌های اون‌ها بود. دوربین گوشی‌های هوشمند به قدری پیشرفت کردن که برای عکس‌های آماتوری و خانوادگی براحتی جای دوربین‌های دیجیتال رو گرفتن. همچنان دوربین‌های دیجیتال و آنالوگ به حیاتشون ادامه می‌دادن تا ظهور پدیده‌ای بنام اینستاگرام.

اینستاگرام مهمترین اپلیکیشن قرن ماست. برنامه‌ای که موجب شد بواسطه ویژگی‌هاش عکاسی به یک روند و عادت و ویژگی مهم بدل بشه. رشد فراگیر اینستاگرام به عنوان یک رسانه و در دسترش بودن اون روی گوشی‌های موبایل بقدری زیاد بود که آسیب جدی‌ای به کمپانی‌های دوربین سازی وارد کرد، به طوری که یکی از مهمترین دلایل برشکستگیِ کمپانی کداک و سقوط ارزش اون از 124 هزار میلیارد تومان به 600 میلیارد تومان رو میشه اینستاگرام دونست.تصور کنید سقوطی در حدود 99/99%.

بیاین برخی از آمارهای جالب اینستاگرام رو با هم مرور کنیم:

  • فیسبوک اینستاگرام را به ارزش 1 میلیارد دلار خرید.در اون زمان اینستاگرام تنها 13 کارمند داشت.
  • 83% پست‌های اینستاگرام دارای هشتگ اند.
  • تقریبا هر روز حدود 55 میلیون عکس آپلود می‌شود.پنج شنبه‌ها محبوب‌ترین روز اینستاگرام.هر ثانیه 8500 لایک و 1000 کامنت.
  • بیش از 90 درصد کاربران زیر 35 سال و 68% کاربران خانم‌ها هستن.
  • عکس‌هایی که تمشون آبیه 24% بهتر از عکس‌هایی با تم قرمر و نارنجی کار میکنن.

 

امتیاز شما :

2 comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*