انواع پنیر و پنیر صبحانه و تاریخچه پنیر

10بهترین پنیر صبحانه چیست؟ چند نوع پنیر در جهان داریم؟

در سراسر جهان، انواع پنیر با مزه ها و شکل ظاهری مختلف تهیه می شوند. به طور کلی پنیر ها به چهار گروه تقسیم می شوند. گروه اول پنیرهای با رطوبت کم مثل پنیر دومان، پنیر پارمیجانو (پارمسان)، پنیر ریکوتای خشک، پنیر گجی توست و پنیر میزوست؛ گروه دوم پنیرهای با رطوبت متوسط مثل پنیر ادام، پنیر سفید فتا، پنیر سوئیس، پنیر چدار، پنیر گودا و پنیر لیقوان؛ گروه سوم پنیرهای با رطوبت زیاد مثل موتزارلا، کممبرت، پنیر محلی، پنیر پیتزا و پنیر آبی و در نهایت گروه چهارم پنیرهای با رطوبت خیلی زیاد مثل پنیر کاتیج، ریکوتا، پنیر ایمپاستاتا، پنیر نوفشاتل و پنیر خامه‌ای از چهار گروه اصلی پنیر ها هستند.

امروزه در سراسر جهان، بیش از هزاران نوع غذا و خوراکی و شکل ظاهری، عطر و بو، مزه و موارد تشکیل دهنده کاملا متفاوت تهیه و طبخ می شوند. این غذا ها برای وعده های صبحانه، نهار، عصرانه و شام کاربرد دارند. به طوری که هر کشوری، عادت های غذایی خاص خودشان را دارند. مثلا در کشور هندوستان در بیشتر غذا ها به میزان زیادی فلفل استفاده می شود که طبع غذاییشان گرم است. از سوی دیگر در آسیای شرقی و چشم بادومی ها، علاقه زیادی به استفاده از غذا های خام، نیمه پخته و دریایی دارند که با ذائقه هرکسی سازگار نیست. یا شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین خوراکی های جهان یعنی پیتزا، متعلق به کشور ایتالیا است؛ اما امروزه به روش های مختلفی در سراسر جهان، این غذای محبوب تهیه و طبخ می شود.

انواع پنیر و پنیر صبحانه و تاریخچه پنیر

همانطور که گفته شد، غذا ها مواد اولیه بسیار مختلفی دارند؛ امروزه یکی از پرکاربرد ترین مواد غذایی، انواع پنیر است که در دو حالت سرد و آب شده یا کبابی، مورد استفاده قرار می گیرد. در آداب و رسوم غذایی در ایران، پنیر یک عنصر جدا نشدنی از صبحانه های ایرانی است. نان بربری یا سنگک به همراه کره، گردو، عسل و در نهایت انواع پنیر، مواد تشکیل دهنده اصلی صبحانه های ایرانی به حساب می آیند.

تاریخچه پنیر

پنیر یک ماده غذایی باستانی است که ریشه آن به دوران پیش از تاریخ بر می گردد. هیچ کس نمی داند که چه کسی و در کجا اولین پنیر را درست کرده است. اما در زمان های قدیم در کشور های مصر، یونان و روم باستان، یکی از غذاهای بسیار محبوب به شمار می رفته است. بهترین داستانی که برای تولید اولین پنیر مورد قبول است، به 10 هزار سال پیش بر می گردد. جایی که در خاورمیانه، چوپانان از شکم خالی بزها، به جای وسیله ای برای حمل شیر تازه استفاده می کردند. در این زمان، آنزیم های موجود در شکم خشک شده بز به همراه گرمای نور آفتاب بر شیر اثر کرده و باعث دلمه بستن آن می شود و در نهایت آن را تبدیل به شیر بسته شده به همراه مایع پنیر می کرد. گله داران این پنیر اولیه را از روی گرسنگی زیاد مصرف می کردند. اما امروزه به یکی از خوراکی ها محبوب جهان تبدیل شده است.

مشاهده موضوع پیشنهادی  برنامه صبحگاهی و تغذیه | صبحانه | ورزش صبحگاهی

انواع پنیر و پنیر صبحانه و تاریخچه پنیر

انواع پنیر

پنیرها تنوع بسیار زیادی دارند. از پنیرهای صبحانه گرفته تا انواع پنیر پیتزا و کبابی همه و همه از خوراکی های خوشمزه جهان به حساب می آیند. از پنیرهای خوشمزه و معروف سراسر جهان می توان به پنیر راکفورت، پنیر کممبر، پنیر کوتیجا، پنیر بز (شوغ)، پنیر فتا، پنیر موتزارلا، پنیر امنتل، پنیر چدار، پنیر گودا، تالجیو، پنیر رجیانو، پنیر مانچگو، پنیر مونتری جک، پنیر هالومی، پنیر خامه ای، پنیر ریکوتا و پنیر بوترکیزه اشاره کرد.

اگر به دنبال یک وعده غذایی با پنیر خوشمزه هستید و زمان و شرایط مناسب برای تهیه آن را ندارید؛ دیگر جای نگرانی نیست؛ چراکه به کمک سامانه سفارش آنلاین غذای ریحون، در کمتر از 2 دقیقه، از میان منوی عکس دار بیش از 3000 رستوران، می توانید غذای خود را انتخاب کرده و پس از ثبت سفارش و پرداخت هزینه به صورت آنلاین، غذای پنیری خوشمزه خود را در محل دلخواه دریافت کنید.

انواع پنیر و پنیر صبحانه و تاریخچه پنیر
5 (100%) 3 vote[s]

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*