معرفی استادیوم های ورزشی فوتبال سن پترزبورگ و مسکو در جام جهانی روسیه

آیا با استادیوم های ورزشی فوتبال سن پترزبورگ و مسکو در جام جهانی روسیه آشنا هستید ؟

جام جهانی، بزرگ ترین رویداد ورزشی در سراسر جهان بوده که هر چهار سال یک بار، به میزبانی یک کشور برگزار می شود. میزبان جام جهانی 2018، کشور روسیه است که سال ها برای کسب این میزبانی تلاش کرد. روسیه برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت ها، هزینه زیادی کرده و هتل ها و استادیوم های بسیار مدرن و پیشرفته ای ساخته است. از استادیوم های با ظرفیت 40 هزار نفر گرفته تا استادیوم های 80 هزار نفری، نتیجه تلاش روسیه برای این رقابت مهم و حساس است.

تیم ملی فوتبال روسیه در گروه A این رقابت ها با کشور های عربستان سعودی، مصر و اروگوئه هم گروه است. مراسم افتتاحیه این رقابت ها هم زمان با بازی روسیه با عربستان برگزار خواهد شد. در ادامه مطلب با بهترین و بزرگترین استادیوم های میزبان بازی های جام جهانی روسیه آشنا خواهید شد.

معرفی استادیوم های ورزشی فوتبال سن پترزبورگ و مسکو در روسیه

استادیوم فوتبال کازان آرنا روسیه (Kazan Arena)

بیشتر مردم جهان، کازان را شهر ورزشی روسیه میدانند و استادیوم این شهر، یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین ورزشگاه های این کشور است. کازان آرنا در سال ۲۰۱۳ ساخته شده و یکی از  قدیمی ترین استادیوم های ورزشی جام جهانی به حساب می آید. در مسابقات جام جهانی فوتبال روسیه ۲۰۱۸ مسابقه ایران و اسپانیا در این استادیوم فوتبال برگزار خواهد شد. کازان آرنا ۴۵۳۷۹ نفر ظرفیت دارد.

استادیوم فوتبال اکاترینبورگ آرنا روسیه (Ekaterinburg Arena)

قدمت اکاترینبورگ آرنا به سال ۱۹۵۷ بر می گردد؛ در سال ۲۰۱۷ بازسازی شده و به شکل کنونی تبدیل شده است. در بازسازی انجام شده روی این استادیوم، چهره قدیمی تغییر کرده و سعی شده تا طرحی هنری و زیباتری ارائه شود. ظرفیت کلی این ورزشگاه ۳۵۰۰۰ نفر است.

مشاهده موضوع پیشنهادی  تیم ملی فوتبال بلژیک در جام جهانی و تاریخچه غذاهای مخصوص بلژیکی

استادیوم فوتبال المپیک فیشت (Fisht Stadium)

استادیوم المپیک فیشت برای مسابقات المپیک و پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۴ ساخته شد که با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در سال  ۲۰۱۸ ، دومین استادیوم پس از استادیوم تورین است که هم میزبان مسابقات المپیک و هم جام جهانی فوتبال بوده است. استادیوم المپیک فیشت در شهر سوچی قرار گرفته و مهم ترین مسابقه ای که در آن برگزار خواهد شد، بین تیم های فوتبال پرتغال و اسپانیا است.

استادیوم فوتبال اسپارتاک (Spartak Stadium)

استادیوم اسپارتاک با نام اوتکریتیه آرنا (Otkrytiye Arena) شناخته می شود که خانه تیم فوتبال اسپارتاک مسکو است؛ این استادیوم معروف در سپتامبر ۲۰۱۴ ساخته شده است. این استادیوم ورزشی یک جاذبه دیدنی هم دارد که مجسمه گلادیاتور معروف اسپارتاکوس بوده که روبه روی درب ورودی آن واقع شده است. استادیوم ورزشی اسپارتاک ۴۵۳۶۰ نفر ظرفیت دارد.

استادیوم لوژنیکی (Luzhniki Stadium)

استادیوم لوژنیکی در سال ۱۹۵۶ تاسیس شد؛ اما به دلیل برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، در سال ۲۰۱۷ بود که بازسازی شده و ظرفیت ورزشگاه به ۸۰۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد. این ورزشگاه تا به امروز میزبان بیش از ۳۰۰۰ مسابقه ورزشی باشگاهی و بین المللی بوده که آخرین مسابقه ای که در این ورزشگاه برگزار شد، بازی دوستانه بین روسیه و آرژانتین بود. همچنین بازی افتتاحیه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ بین روسیه و عربستان هم در استادیوم ورزشی لوژنیکی برگزار خواهد شد.

معرفی استادیوم های ورزشی فوتبال سن پترزبورگ و مسکو در جام جهانی روسیه
5 (100%) 2 vote[s]

رضا در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کرده و بیش از 4 سال سابقه نویسندگی حرفه‌ای در زمینه های مختلف مثل خودرو، بازی و غذا را دارد. از کودکی هم عاشق بازی‌های ویدیوی و مسابقات اتومبیل‌رانی بوده‌. زمان آزادش را صرف بازی و تیون کردن خودرو‌های مسابقه‌ای می‌کند. رضا سال‌ها World of Warcraft بازی کرده و طرفدار پروپاقرص بلیزارد و بازی‌های‌اش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*